Süs Havuzları

Anasayfa » Süs Havuzları

Bir çok farklı fikirle harika Dekoratif Süs Havuzları inşa ettik. Ekibimizin keyif tasarlamaktan keyif aldığı bu tarz havuzlarda doğal kayalarla tam bir sanat eseri yapılmaktadır.

Dekoratif Havuz Çeşitleri

 • Taban kro betonu dökülür ve drenajları yapılır.
 • Fıskiyeli Süs Havuzları (Cascade Köpük Fıskiyeli, Komet Su Jeti Fıskiyeli, Su Küresi Fıskiyeli, Yelpaze Fıskiyeli,
 • Lava Şemsiye Fıskiyeli, Volkan Fıskiyeli vb.)
 • Şelaleli ve Su Perdeli Süs Havuzları (Curtain Lace Su Perdeli, Duvar Şelaleli, Ağlayan Su Duvarı Şelaleli, Camlı
 • Su Perdeli, Dere Şelaleli, Kaskat Şelaleli vb.)
 • Fıskiyeli, Işıklı, Müzikli ve Danslı Süs Havuzları
 • Jumping Jetli ( Atlayan Sular ) Süs Havuzları
 • Praz Nozullu Frekans Kontrollü Süs Havuzları
 • Döner Dans Eden Fıskiyeli Süs Havuzları
 • Pound Jet ( Yüzen Fıskiye Sistemli ) Süs Havuzları
 • Su Kubbesi Süs Havuzları
 • Nilüferli Süs Havuzları
 • Gölet Havalandırıcılı Süs Havuzları
 • Su Küreli Süs Havuzları – Havuz Su Küresi (Tam Su Küreli, Yarım Su Küreli vb.)

Süs Havuzu Yapım Aşamaları

Bir süs havuzu arka bahçenizin peyzajını geliştirmek için harika bir yoldur. Bir süs havuzu tasarlanırken olanaklar sonsuzdur. Süs havuzu tamamlandıktan sonra bulunduğu alana renk katar. Üstelik süs havuzunun yapım süresi çok fazla değildir.

Süs havuzunun yapım aşamaları projenin büyüklüğüne ve detaylarına göre değişiklik gösterir. Ancak her boyuttaki süs havuzunda ortak olan belirli aşamalar vardır. Marka Pool size sözünü verdiği süs havuzunu başarılı bir şekilde yaparken bu aşamaları takip ederek hayalinizi gerçeğe dönüştürür.

1: Süs Havuzunun Alanın Kontrolü
Süs havuzunun inşa edileceği alanın altında yer alanları bilmek çok önemlidir. Bu nedenle alan kontrolü yaptıktan sonra planlama aşamasına geçilmelidir. Süs havuzu inşa edilirken yerin altında yer alan su ve elektrik tesisatına zarar verilmemelidir.

2: Yerin Belirlenmesi
Süs havuzunun yapıldığı yerin özenle seçilmesi gerekir. Süs havuzunun belirli bir yerden kolayca görünür olması istenebilir. Süs havuzu bir arka bahçeye yapılacaksa onu çocukların ve evcil hayvanların oyun alanından uzak tutmak gerekir. Ayrıca süs havuzunun güneş ışığı alması gerektiği için onun büyük ağaçlardan uzak olmasına dikkat edilmelidir.

3: Boyutun ve Derinliğin Belirlenmesi
Suyun temiz olabilmesi için süs havuzuna ait boyutun en iyi şekilde belirlenmesi gerekir. Ayrıntılı bir tasarım isteniyorsa veya süs havuzu modellerinden birisinde ısrar ediliyorsa buna uygun planlama yapılmalıdır. Aksi durumda süs havuzu normal işlevinden uzak kalır.

4: Kazı İşleminin Yapılması
Kazı işlemi süs havuzu için oluşturulan planda yer alan boyuta, şekle ve derinliğe göre yapılmalıdır. Havuzun kenarlarda yeterli eğimin bırakılmasına dikkat edilmelidir. Su bitkileri kullanılacaksa kazı işlemi sırasında bitkilerin büyüyebileceği alanlar oluşturulmalıdır.

5: Kum Katmanının Oluşturulması
Kazı işlemi tamamlandıktan sonra kum katmanı oluşturulmalıdır. Bu kum katmanı havuz için kullanılacak olan astarı koruma görevini görecektir. Bu kum katmanı olmazsa zeminde yer alan sivri taşlardan dolayı astarın yırtılması söz konusu olabilecektir.

6: Astarın Yerleştirilmesi
Süs havuzunda kullanılacak olan astarın havuz için oluşturulmuş alandan büyük olması gerekir. Astarın yerleştirilmesi işlemi oldukça basittir. Astar kazılan alanın merkezine yerleştirilir ve dışarıya doğru açılır. Böylece astar yerleştirilme işlemi kolayca tamamlanmış olur.

7: Su Karıştırıcısı Özelliğinin Eklenmesi
Süs havuzunda tercih edilecek olan su karıştırıcısı ne olacaksa bu özelliğin astar yerleştirildikten sonra eklenmesi gerekir. Eğer suyun üzerinde yer alan bir şelale oluşturulacaksa bu planlamaya göre sonraya bırakılabilir. Her ne olursa olsun süs havuzunda bir su karıştırıcısı özelliği kullanılmalıdır.

8: Filtrenin Yerleştirilmesi
Süs havuzu için doğru filtre seçimi yapılmalıdır. Mekanik filtre boş bir havuz için idealdir. Havuzda canlılar olacaksa biyolojik filtre tercih edilmelidir. Filtre havuzun kirlenmesine engel olacaktır. Aynı zamanda havuza yerleştirilecek olan pompanın sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

9: Süs Havuzuna Su Doldurulması
Bir bahçe hortumuyla veya otomatik bir sistemle süs havuzuna su doldurulmalıdır. Havuzun özelliklerine göre ihtiyaç duyulan su miktarı farklı olabilecektir. Havuz suyla doldurduktan sonra astar artık sabitlenmiş olacaktır.

10: Süs Havuzunun Tamamlanması
Süs havuzunun kenarlarının plana uygun mimari özelliklerle kaplanması gerekir. Böylece suyun etrafa sıçraması gibi durumlar engellenir. Doğal bir süs havuzu seçildiyse buna uygun taşlar ve bitkiler, biçimli bir süs havuz seçildiyse beton kullanılarak süs havuzu tamamlanır.

Hayalinizdeki süs havuzuna kavuşmak için tüm bu aşamaları eksiksiz bir biçimde takip edecek ve uygulanması gereken her şeyi kaliteli bir biçimde uygulayacak bir firmayla çalışmalısınız. Marka Pool ekibi 10 yılı aşmış deneyimiyle size bu konuda yardımcı olmak için hazırdır.

Tüm detaylar ve süreci öğrenmek için bize ulaşın.

Markapool - Alanya Havuz Çözümleri ve Havuz Ekipmanları

Alanya havuz yapım firması Markapool Havuz, 10 yıldır alanyada açık ve kapalı mekan yüzme havuzu yapımı başta olmak üzere yüzlerce havuz yapım projesini başarı ile tamamladı. Markapool, havuz yapım firmaları içinde lider konumu ile Alanya'nın en güvenilen ve en uzun süre hizmet veren havuz yapım firmalarından biridir. Markapool Havuz olarak, yaşamdan keyif alanların hayallerindeki havuz tasarımlarını gerçeğe çevirmeye devam ediyoruz. Havuz yapım projeleri yanında, yine yüzlerce özgün, yaratıcı sauna yapım, spa & wellness yapım ve Türk hamamı yapım projesini de müşterilerimiz için tasarladık ve yaptık.

Alanya Havuz Ekipmanları ve Kimyasalları

Tüm havuzlarda olduğu gibi Alanya'da Havuz bakımı ve hijyeni son derece önemlidir. Özellikle spor salonları, yüzme kursu veren kurumlar, havuzlu oteller ve havuzlu tatil beldelerinin havuz bakım ve temizliğine büyük özen göstermesi gerekiyor. Çeşitli bakım ürünleri, temizlik malzemeleri ve en önemlisi havuz kimyasalları ile havuzlarda hijyen ve güveni sağlamak mümkündür.Firmamız bu konuda geniş ürün yelpazesi ile 7/24 hizmet veriyor. SSL lisansına sahip firmamızdan online sipariş vererek güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Alanya Bahçe Havuz Sauna Malzemeleri Fiyatları

Dış Mekan Spa Jakuzileri, Yüzme ve Hidroterapi Spa Havuzları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Spa Jakuzileri, Su Altı Koşu Bandı & Fitness Spa Havuzları, alanya havuz malzemeleri satışı ve sauna malzemeleri satışı, jakuzi masaj havuzu, buhar odası ürünleri ve outdoor spor ürünlerinin satışını yapmaktayız.

Alanya Ahşap Havuz | Havuz Kapama

Ahşap havuz, günümüzde popüler olan modern havuzların alternatifi olarak düşünülebilir. Ahşap havuz fiyatları için okumaya devam ediniz. Doğal görünümü ve şık tasarımı ile ahşap havuzlar, evlerin veya iş yerlerinin dışına estetik bir dokunuş katabilir. Ayrıca, diğer havuzlar gibi beton veya seramik gibi malzemeler yerine, doğal bir malzeme olan ahşap kullanılarak yapılması, havuzların daha sıcak ve samimi bir atmosfere sahip olmasına yardımcı olabilir.
Fiber havuz, fiberglas havuz, fiberglass havuz fiyat, polyester havuz, hazır havuz, fiber havuz modelleri, fiber havuz fiyatları, monoblok havuz, kompozit havuz mu arıyorsunuz? Aradığınız yeni nesil hazır havuz modelleri ve fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ALANYA | Ahşap Plastik Kompozit Deck | Havuz Zemin Kaplama

Alanya Ahşap Zemin Kaplama hizmeti verdiğimiz ahşap desenli kompozit deckler, doğal ahşaba alternatif olarak günümüzde en çok tercih edilen kaplama malzemelerinin başında yer almaktadır. Alanya Ahşap Zemin Kaplama İklim koşullarına dirençli, bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanabileceğiniz kompozit deck malzemeleri, teras, balkon, kış bahçesi, havuz çevresi, iskele, peyzaj, cafe restoran alanları gibi genis bir kullanım yelpazesine sahiptir.

Alanya Havuz Isıtma Sistemleri | Havuz Isı Pompası

Günümüzde havuzların ısıtılmasında ağırlıklı olarak ısı pompaları kullanılmaktadır. Isı pompaları ortamda bolca ve bedava bulunan düşük enerjideki havayı yüksek verimliliğe dönüştürerek kullanıma sunan alternatif bir enerji sistemidir. Havuzun ısınması için gereken enerjinin %75’i havadaki ısıdan, %25’i ise elektrik enerjisinden temin edilmektedir.
Havuzda ısıtma sistemi kurmak bir takım temel kritere ve prosedüre bağlı gelişmektedir. Yüzme havuzunun büyüklüğü ve derinliği, havuzun kullanım süresi ya da mekan-iklim koşulları bu kriterlerden arasındadır. Zaman ve mekan faktörleri göz önünde bulundurularak ihtiyaca yönelik en ekonomik ve uygun çözümleri sunan Alensi Alternatif Enerji Sistemleri satış, kurulum ve satış sonrası teknik desteğiyle %100 müşteri memnuniyetini tesis etmektedir.

Anahtar Teslim Yüzme Havuzu | Alanya Havuz Bakımı Temizlik

Havuz imalatında profesyonel ekibi ile hizmet sunan Alanya Havuz, her şekil ve büyüklükte yüzme havuzları ve süs havuzları FISKİYE SİSTEMLERİ Kuru havuzlar müzikli danslı su oyunları ile adından çok söz ettiren bir firmadır. Mekanların kalitesini ve değerini arttıran havuzlar, Alanya Havuz farkı ile bir başka güzeldir. Havuz imalat aşamalarını ziyaretçileri ile paylaşan Markapool Havuz, her aşamada kullandığı kaliteli malzeme ve işçiliği ile farkını hissettirmektedir. Havuz yapımı, bakımı ve tamirinde lider bir firma olan Alanya Havuz Firmaları, havuz ekipman üretimi ile de geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Özel malzemeler kullanılarak imal edilen havuzlar, estetik, ekonomik ve pratiktir. Markappol Havuz sitemizde havuz imalat aşamalarını ve havuz çeşitlerini ,Su perdelerini inceleyebilir, talepleriniz için sitemizin İletişim Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Vermekte olduğumuz hizmet kalemleri : Yüzme Havuzu inşaatı yapımı, Havuz yapımı, Havuz projesi, Yüzme havuzu projesi, Skimmerli havuz, Taşmalı havuz, Süs havuzları imalatı, Fıskiye sistemleri, Dekoratif süs havuzları, Su perdeleri, Kobra şelale, Havuz kaplamaları, Havuz seramik bayisi, Serapool bayi,Havuz mekanik işleri, Havuz tesisatları, Kuru havuz yapımı, Havuz arıtma, Havuz fiber kapakları, Fiberglas yüzme havuzları, Motor ve filtre kabinleri, Denge deposu kapağı, Havuz robotu, Tuz klor jeneratörü, Otamatik dozajlama, Ph redox pompaları, Havuz ısıtılması, Havuz kimyasalları, Havuz mozaikleri, Havuz ekipmanları, Havuz süpürgesi, Teleskopik sap, Havuz aydınlatması, Led aydınlatma, Fıskiye adınlatmaları, Havuz kenar ızgarası, Atlama platformu, Havuz kapağı, Motor dairesi kapakları, Fiber kapak, Hazır filtrasyon ünitesi, Fiberglas doğal taş kaplama şelale ve havuzlar, Tulumbalı şelelale, Fiberglas çocuk havuzu, Havuz lambası, Filtrasyon, Kum filtresi, Havuz tuzu, Polyester kapak, Astrapool bayiliği, Atlaspool bayiliği, Gemaş bayiliği, Waterfun bayiliği, Kripsol bayiliği, Nozbart bayiliği, Havuz süpürgesi, Vakum hortumu, Havuz seramiği bayiliği, Zodyak bayiliği, Su tutucu bant bayiliği, Aeratör Yüzen dubalı fıskiye, Havuz malzemeleri toptan şatışı, Havuz ekipmanları toptan satışı, Aeratör fıskiye, Müzikli danslı fıskiye sistemleri imalatı, Animasyonlu Fıskiye sistemleri, Kuru havuz yapımı, Su küresi, Havuz kimyasalları toptan satışı, Klor, ph, yosun önleyici, Topaklayıcı, Parlatıcı, Havuz temizleme asiti, Toz klor, Sıvı kolor, Havuz adına herşey.